Budúci prváci

Žilinská univerzita v Žiline ako verejná vysoká škola univerzitného typu poskytuje vzdelanie vo všetkých troch stupňoch štúdia (bakalárske, inžinierske/magisterské, doktorandské). Svojou viac ako polstoročnou históriou zaujíma popredné miesto v slovenskom vzdelávacom priestore a to nielen počtom študentov, ponukou akreditovaných študijných programov, ale najmä výraznou výskumnou i zahraničnou aktivitou založenou na rozsiahlej spolupráci s domácimi a zahraničnými firmami a inštitúciami.

zilinska-univerzita
1

Študentov

1

Absolventov

1

Priemerný nástupný plat

Predmety a kredity

Predmety sa delia na 3 skupiny: povinné, povinne voliteľné a výberové.
Z týchto predmetov si každý semester zapisuješ tie, ktoré chceš absolvovať v daný akademický rok. Tvoj cieľ je počas bakalárskeho štúdia získať za absolvovanie predmetov 180 kreditov.
Pri zapisovaní ti pomôže študijný poradca z tvojej katedry. Vyučovanie na univerzite prebieha formou prednášok, cvičení, seminárov, laboratórnych cvičení, prípadne projektov, exkurzií.

kredity-a-predmety
mapa-arealu-univerzita-zilina

Kam ísť na obed ?

Na univerzite máš rôzne možnosti kde a ako sa najesť, poprípade dať si kávu. Ak más málo času medzi prednáškami určite využiješ bufet v hlavnej budove univerzity, kde si môžeš kúpiť bagetu, pizzu alebo niečo drobné pod zub a takisto nájdeš rozličné automaty na kávu, nápoje alebo snacky.

Ak máš čas a chceš si dať teplý obed, máš dve možnosti – Nová menza a Budova AR. V tých zariadeniach si máš možnosť vybrať z viacerých jedál.

Viac informácií o možnostiach stravovania nájdeš TU.

Preukaz ISIC

Súčasťou zápisu je aj vydanie preukazu pre študentov 1. ročníka a je potrebné obnovovať jeho platnosť každý rok počas štúdia na našej univerzite.
V rámci univerzity ho budeš potrebovať pre prihlasovanie na skúšky, pre prístupový systém na internáty, knižničný preukaz, pre stravovací systém vo výdajniach jedál a bufetoch, ktoré sa nachádzajú na univerzite.
Nabiť si ho môžeš bezhotovostne alebo v hotovosti v pokladni a tankomatoch rozmiestnených na UNIZA.
Viac informácií získaš na emany.uniza.sk.

studentska-karta

Potrebuješ kontaktovať priamo niekoho na fakulte?

Tu nájdeš dôležité telefónne čísla a mailové adresy fakulty

buduci-studenti

Dobre vedieť !

  • študenti UNIZA majú možnosť využiť službu Office 365 (viac info TU) a taktiež licenciu na program MATLAB TAH (viac info TU)
  • študentom môže byť priznané štipendium (sociálne, prospechové alebo motivačné), podobnejšie informácie získaš na referátoch pre vzdelávanie fakúlt
  • ak si ubytovaný na Hlinách pridaj sa do FB skupiny, kde nájdeš informácie a možno spoznáš nových kamarátov
  • ak si ubytovaný na Veľkom Diely pridaj sa SEM a už ti nikdy neunikne nič, čo sa bude diať na internáte
Menu